Su Kaçağı Tespiti 0532 255 43 01

Evinizde gizli bir su kaçağından şüpheleniyor musunuz? TeTa Tesisat Sıhhi Tesisat sudan problemleriniz için su kaçak tespit firmamızın (0216) 398 40 19 numaralı telefondan arayın.

Su Kaçağı Tespiti Borularınız da ki ince su sızıntılarının bilinmesi haftalar, aylar hatta yıllar alabilir  ve nihayetinde fark ettiğinizde sonuçlar yıkıcı olabilir.

Gizli sızıntı belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak, büyük sorunlardan ve evinize zarar vermekten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Sızdıran boruların yaygın belirtileri şunları içerir:

  • Su faturasında ani artış
  • Sarkma veya çarpık zeminler
  • Renksiz tavan
  • İnişli çıkışlı boya veya duvar kağıdı
  • Kullanımda musluk olmamasına rağmen akan su sesi
  • Su sayacı hiçbir musluk açık değilken çalışmaya devam eder
  • Evinizin belirli alanlarında küf veya küf kokuları


Yukarıdaki uyarı işaretlerinden herhangi birini fark ettiyseniz, sorunun kaynağını en kısa sürede tespit etmek

önemlidir. Su kaçakları evinizde önemli hasara neden olabilir ve tamir edilmezse hızla kötüleşebilir.

 

Bunların hepsi doğrudan bir sızıntıya işaret etmese de, sıhhi tesisat sisteminizde bir sorun olduğunu gösteren güçlü göstergelerdir. Sorunu tanımlamak ve sızıntının daha fazla hasar oluşturmasını önlemek için borularınızı profesyonel bir şekilde kontrol etmenizi öneririz.

Teta Tesisat istanbul  ve çevresinde su kaçağı tespit ve onarım hizmetleri sunmaktadır. Biz 2003 yılından bu yana tesisat alanına hizmet vermektedir ve su sızıntıları kontrol altına almak için ne gerektiğini biliyorum.

 

Neden Su Kaçağı Tamirini Öneririz;

Biraz damlamanın herhangi bir zararı olmayacağını düşünmeyin. Sızdıran boru, sızdıran musluk ile aynı değildir. Gizli su kaçakları ciddi Evinizde hasar oluşturabilir ve cüzdan. 

Duvarlarınızın arkasında veya evinizin altında bir sızıntı olduğundan şüpheleniyorsanız, TETA TESİSAT sızıntı tespit uzmanlarınızı aramanın zamanı geldi. 

Su Kaçaklarını Nasıl Bu Kadar Hızlı Buluruz?

Su kaçağı, birkaç elektronik sızıntı detektörünün bir kombinasyonu kullanılarak bulunacaktır. Teta Tesisat, firma içinde geliştirilen ekipman ve teknikleri ve mevcut en iyi eğitimi birleştiren en son teknolojiyi kullanır.

En son teknoloji eğitim tesisimizde sürekli uygulamalı eğitim alan teknisyenlerimizin deneyimi de aynı derecede önemlidir.

Kaçak Tespiti Sırasında Ne Olur? 

Hasarlı boruyu onarmak için sorunun kaynağını bulmamız gerekir. Bu, çeşitli teknolojiler kullanan kaçak tespit ekipmanı ile elde edilir. 

Bunlar sızıntı tespiti için kullandığımız yöntemlerden bazıları:

Kızılötesi kameralarBu, su hareketini tanımlamak ve su sıcaklığını belirlemek için yararlıdır. Kızılötesi teknolojisi bir sızıntının tam yerini saptamada da, akustik sızıntı detektörleri gibi diğer ekipmanlarla etkili bir arkadaştır.

Akustik sızıntı detektörleriSızıntıları sesle mi tespit ediyorsunuz? Akustik teknolojisi aslında kaçakları saptamak için daha doğru bir yöntemdir. Sen sörler borulardaki sesleri yakalar. Sızıntı, gürültünün en yüksek olduğu yerlerde bulunur. 

Gaz izleyicilerBu yöntem, akustik ekipman sızıntıyı tespit edemediğinde kullanılır (genellikle geniş ve derin bir borudan veya endüstriyel alanlar gibi yüksek arka plan gürültüsü olan alanlarda). İlk olarak boruya hidrojen ve azot karışımı verilir; daha sonra özel bir sen sör, sızıntıdan kaçarken gazı izler. Gaz toksin değildir ve içme suyu sisteminize zarar vermez.

Teta tesisat güvenliğinizi ciddiye alır. Sadece inziva olmayan kaçak tespit yöntemlerini kullanıyoruz. Sızıntıyı tespit ettikten sonra, boru tamiri veya değiştirme seçeneklerinizi tartışacağız.